Načo nám je také referendum?

Autor: Michal Svetlík | 25.1.2015 o 15:15 | Karma článku: 6,89 | Prečítané:  767x

Toľko nenávisti tu už dlho nebolo. No alebo ju aspoň ľudia takto verejne nevyjadrovali. Už o necelé dva týždne po nás chcú, aby sme rozhodovali o pár nie práve inteligentne položených otázkach. Začnem torchu k prvým dovm, ak náhodou nepoznáte presné znenie, tu sú:

  1. Súhlasíte s tým, aby sa manželstvom nemohlo nazývať žiadne iné spolužitie osôb okrem zväzku medzi jedným mužom a jednou ženou?
  2. Súhlasíte s tým, aby párom alebo skupinám osôb rovnakého pohlavia nebolo umožnené osvojenie (adopcia) detí a ich následná výchova? 

Takže, oni vlastne položili otázky tak, že aj keby ľudia odpovedali nie, nič sa asi nezmení, a keď odpovedajú áno, rovnako nedôjde k žiadnej zmene. Pýtajú sa nás, či súhlasíme, aby sa zväzok osôb rovnakého pohlavia nemohol volať manželstvo. Veď sa ani nemôže, tak za akým účelom je táto otázka položená? A že či súhlasíme aby im nebola umožnená adopcia, ktorá ani nie je podľa aktuálne platných zákonov? Prečo? Prečo je zorganizované, a z našich daní platené referendum, ktoré vlastne nič nezmení?

Faktom je, že ja osobne si neželám aby sa zväzok ľudí rovnakého pohlavia volal manželstvom, ale mám na to asi iné dôvody, ako osoby, ktoré toto referendum inicializovali - totiž podľa slovníku Slovenského jazyka je manželstvo definované následovne:

manželstvo -a -tiev s. zákonité spojenie muža a ženy, manželský stav: šťastné m., uzavrieť m.

a to je pre mňa smerodajné. Je to slovo ktoré vyjadruje legálny zväzok muža a ženy, je to dané historicky, je to dané naším jazykom, keď dovolíme aby sa akýkoľvek iný zväzok volal manželstvom, narušíme tým integritu nášho rodného a úradného jazyka. To však neznamená, že som proti zväzkom ľudí rovnakého pohlavia. Osobne som toho názoru, že nevidím dôvod prečo by dvaja chlapi, alebo dve ženy čo chcú žiť spolu, nemohli mať rovnaké výhody a práva ako manželia - teda napríklad spoločný majetok atď. Tak to nazveme registrovaným partnerstvom, alebo sa nájde nejaký iný názov s ktorým by boli obe strany spokojné, a bude.

Poďme ale k tomu, čo mňa najviac vytáča. Druhá otázka. cieľ väčšiny propagandy je práve na ňu orientovaný. A aj tie úžasné spoty Aliancie za hovadinu. Eee, pardón, za rodinu. Ono to z tej ich kampane nieje zrejmé tak ma to zmiatlo.

Veľa ľudí má rôzne názory, prečo by mohla byť taká adopcia povolená, a prečo nie. Bohužiaľ, väčšina týcho názorov je značne ovplyvnená médiami, a demagógiou ktorá funguje prostredníctvom cirkvi. Takže, propaganda Aliancie za rodinu sa nám snaží vtĺcť do hlavy názor, že homosexuáli su pravdepodobne výlučne muži, a výlučne pedofili. Pardón, pár homosexuálov poznám, a teda ni všetci sú muži, a dokonca ani jeden z nich nieje pedofil. Zvláštne, však? Apelovať na ľudí týmto spôsobom jedine podrpouje homofóbiu, a pokiaľ viem, je proti ústave slovenskej republiky šíriť xenofóbne myšlienky. To môžme rovno spustiť kampaň proti kresťanom, kde budeme tvrdiť že znásilňujú malé deti a že je to sekta ktorá by mala byť zakázaná. Nebude to tak celkom pravda, však? Aj napriek pár kauzám s kňazmi a pedofíliou, nemôžeme predsa všetkých hodiť do jedného vreca. Na to sme hádam dostatočne vyspelí, však?

No ale späť k veci, ďaľší názor čo osm zachytil je že bude chýbať vzor opačného pohlavia, čomu sa budú okolité deti posvmievať, a tiež to neni dobré pre rast dieťaťa. Okej, jedno aj druhé nieje tak úplne blud. Nezabúdajme ale na fakt, koľko je u nás v republike rozvedených rodín kde dieťa vychováva len jeden rodič. To už je z nejakých príčin OK? Nechýba tam rovnako vzor opačného pohlavia? Nemali by kresťania skôr proti rozvodom bojovať? Veď nieje podľa ich viery manželstvo svätým spojením muža a ženy? Nie, asi nie, a rozvody sú OK, a tiež odloženie dieťaťa do detského domova. Tam sa mu určite dostane výbornej starostlivosti, lepšej ako by mu dali dvaja chlapi túžiaci po dieťati, či dve ženy s rovnakou túžbou. Len ženy, vy máte to šťastie, že to dieťa si zaobstaráte aj inak, ak máte dobrý zdravotný stav, tak stači pretrpieť pár minút s ochotným chlapom a bude to, chlapi v tomto smere majú holt smolu... V detskom domove určite bude úžasný vzor ku každému pohlaviu a úžasná výchova, a po dovŕšení dospelosti dostane dieťa priestor a zázemie aby prípadne išlo ďalej študovať, či aby malo čas nájsť si prácu podľa vlastných predstáv. Myslím že každý kto sa úprimne zamyslí nad touto problematikou, dôjde k názoru že nieje dôvod nepovoliť párom rovnakého pohlavia adopciu dieťaťa, ak splnia všetky podmienky čo aj tradiční manželia musia splniť.

No v prvom rade by bolo dobré riešiť, prečo je vôbec toľko detí v domovoch. To by mala aliancia za rodinu riešiť. Očividne tu pomaly zlyhávajú tradičné rodiny, keď je toľko rozvodov a toľko detí v domovoch...

Pomaly sa dostávame k tretej otázke:

Súhlasíte s tým, aby školy nemohli vyžadovať účasť detí na vyučovaní v oblasti sexuálneho správania či eutanázie, ak ich rodičia alebo deti samé nesúhlasia s obsahom vyučovania?

Ehm, vážení, pozrite si štatistiku tehotenstiev neplnoletých dievčat... Sme na tom zhruba tak, ako Veľká Británia, teda zo západnej európy sme na tom najhoršie. Medzi 2 až 4% žien vo veku 15-19 rokov, podľa toho ako staré štatistiky nájdete... Na moje počudovanie je dosť problém nájsť takúto štatistiku, no najnovšie čo som našiel je z roku 2013, kde to bolo okolo 2,6% (teda 26 žien z každých 1000), čo je dosť ak zoberieme do úvahy koľko ľudí sa to tým pádom z nášho štátu týka.

Uznávam že táto výchova by mala prebiehať v rodine. To je optimálny stav. Tak ako keď ja som bol krpec a išiel som na takúto vyučovaciu hodinu, nič nové som sa nedozvedel. Treba však dať pozor na to, aby sa to nezvrhlo zlým smerom, pretože netreba zase 10 ročné deti učiť ako sexovať bezpečne (a tým ich naučiť ako vlastne sexovať...), ale už tak malé deti by mali poznať koncept sexu a s ním spojené riziká, pretože podľa výskumov je pre mňa alarmujúce ako skoro začnú byť u nás a asi aj vo svete deti sexuálne aktívne - vraj okolo 12-13 rokov? Prosím? (Samozrejme nie všetky, ale aj jedno je veľa v takom veku. A to sa nebavíme len o deťoch z osád...) Tak teda asi s tým treba niečo robiť a keď je pravdepodobné, že veľa deťom sa patričného vzdelania nedostane doma k tejto téme, mali by to zastrešiť aj školy. Nie je to ideálne, ale je to nutné. Samozrejme netreba ísť po vzore nemecka, ktorých náučné knihy obleteli nedávno aj náš internet a bolo to naozaj nevhodné. Ale o tom by mali rozhodnúť skúsení pedagógovia a školskí psychologickí poradcovia, ktorí o tom určite vedia oveľa viac ako my, bežní ľudia, kde verím že väčšina z nás nepozná nikoho v okolí kto by mal v šetnástich dieťa...

Pre tých čo sa Vám to nechce celé čítať, len zosumarizujem že s referendom nesúhlasím, a mojim rozhodnutím je ho bojkotovať svojou neúčasťou. Všetkým, čo aspoň torchu súhlasia s mojimi názormi, odporúčam spraviť to isté. Pretože, na úspešnosť referenda sa musí zúčastniť vyše 50% registovaných voličov, a stačí keď z nich niečo málo vyše polovice bude súhlasiť, a za celý národ rozhodne jedna štvrtina. Čo vzhľadom na to ako malá účasť u nás na referendách býva nieje tak úplne nepravdepodobné...

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

PLUS

Najdlhšia bytovka na svete je vo Viedni a má meno po Marxovi. Je radosť v nej žiť

Nie je špinavá ani nebezpečná, hoci sú v nej sociálne byty. Nezamestnaní v nej bývajú vedľa profesorov.

PLUS

V kráľovstve polievok sa držková nevarí

Do niekoľkých hrncov naložili Bratislavčania svojho tvorivého ducha.


Už ste čítali?